Svátek vděčnosti Karlínské komunity

Naše komunita z Prahy – Karlína se vydala poslední víkend v červnu děkovat Pánu za celý rok do Prachatic k sestrám boromejkám. Zázemí jsme měly u sester skvělé. Navíc jsme přijely v čas, kdy jsou každoročně v Prachaticích Slavnosti solné Zlaté stezky, což spočívá ve velké kulturní párty na náměstí. To jsme měly opravdu blízko, takže i bez vstupenek jsme mohly do noci poslouchat různá vystoupení a radosti zúčastněných 🙂 Takže spánku jsme moc nedaly, zato podnětů bylo plno.

Sobotní dopoledne patřilo času s Pánem, naší každoměsíční duchovní obnově. Odpoledne jsme se vydaly po krásách okolí, jedna skupina vystoupila až na Libín, horu tyčící se nad Prachaticemi, další skupinka zvolila lehčí variantu kolem Prachatic po naučných stezkách a jiná skupinka se vnořila do oslav. Večer patřil komunitním oslavám, neboť tři sestry slaví narozeniny o prázdninách, tak to bylo potřeba oslavit. A zároveň poděkovat naší ředitelce Helence za rok, kdy animovala naši komunitu.

V neděli jsme se s místní farností zúčastnily mše svaté. Potěšilo nás, kolik mladých rodin bylo na mši přítomno. Potkaly jsme zde i jednu naši studentku. Poté nás čekal čas hodnocení, co z nás která na komunitě a na prožitém roce viděla dobrého a co by se dalo zlepšit. Zakončily jsme obědem. Cesta zpět do Prahy byla naštěstí bez kolon, jelikož jsme vyjely celkem brzo. Více fotek zde.

Děkujeme Pánu za celý rok a těšíme se na prázdniny.