Hry s jídlem a pitím

Žvýkačkové bubliny

Pomůcky:
balíček kvalitních žvýkaček

Účastníci:
několik chlapců a dívek

Hra:
Dejte každému dítěti kus žvýkačky. Děti smějí začít žvýkat, jakmile dostanou žvýkačku. Asi tři minuty trvá, než budou mít žvýkačku připravenou k nafukování bublin, proto si připravte píseň, kterou můžete zpívat během tohoto času. Když jsou děti připraveny, řekněte jim, že mají jednu minutu na to, aby nafoukly největší bublinu jakou mohou. Vyberte tři hráče s největšími bublinami a ostatní posaďte. Těm bude dána zase jedna minuta na nafouknutí další bubliny. Dohodněte se na jednom hráči s největší bublinou a odměňte ho cenou (zbývajícími žvýkačkami v balíčku).

Nápovědy:
Když děti posíláte sednout řekněte jim, aby si žvýkačku nechaly v ústech. Neměla by skončit na zemi nebo na spodní části židle.


Hora pražených buráků

Pomůcky:
5 velkých balíků buráků
dostatečně velká skleněná nádoba nebo mísa na buráky
stůl
6 papírů
6 tužek

Účastníci: 6 dětí

Příprava:
Než začnete hrát, vysypte balík s buráky a spočítejte je. Poznamenejte si jejich počet. Pak je nasypte do skleněné nádoby na stole. Čtyři balíky si ponechte jako cenu pro vítěze.

Hra:
Vyzvěte účastníky, aby přišli ke stolu. Dejte jim 10 sekund na prohlédnutí nádoby s arašídy, ale nedovolte jim dotknout se nádoby. Hráči pak napíší na papír číslo – odhad počtu arašídů v nádobě. Nikdo nesmí říci svůj odhad nahlas, dokud všichni nenapíší své odhadované číslo. Když všichni dopíší, vyzvěte je, aby vám ukázali, co napsali. Kdo bude mít odhad nejbližší ke skutečnému počtu arašídů, získá čtyři neotevřené balíky arašídů. Jako cenu útěchy dovolte ostatním pěti dětem, aby si z nádoby nabraly plné ruce arašídů.


Hra na číšníky

Pomůcky:
2 litry vody
malé papírové kelímky
stopky

Účastníci:
l chlapec
l dívka
děti sedící v první řadě

Hra:
Když řeknete „START,“ naplní každé dítě kelímek do poloviny vody. Chlapec servíruje svůj kelímek jednomu z chlapců v první řadě. Dívka dělá to samé na své straně. Obě děti vypijí vodu a vrátí kelímky číšníkům. Číšníci se vrátí ke stolu se sodovkou, vezmou čistý kelímek, naplní jej do poloviny a běží obsloužit další dítě. Opakují servírování vody co nejvícekrát. Navrhovaný čas je dvě minuty. Tým, který servíruje více kelímků, se stává vítězem.

Nápověda: Děti mají kelímky naplněné do poloviny, aby možnost vylití vody byla minimalizována. Pomocníci mohou sbírat použité kelímky pro oficiální sčítání.


Tým autorů: Bill Johnson, Mark McIntyre, Diane Vivian CharismaLife Publishers, Florida
Překlad: Křesťanské společenství Juda na Mělníce (ksjuda@wo.cz)
Povolení k šíření dalo Metro Ministies International, Brooklyn, USA