Domů

  Zajímavé odkazy

  Provincie FMA v EU:

  Salesiánská rodina v ČR:

  Další zajímavé odkazy

  www.cirkev.cz
  Na těchto stránkách naleznete odkazy na jednotlivé sekce České biskupské konference (ČBK), kontakt na odpovědné osoby a další informace, které se týkají Římskokatolické a Řeckokatolické církve v České republice.

  Pro mladé:

  www.katolik.cz
  Stránky určené mladým v církvi. Články, rozhovory, poradna, seznamka, promluvy, ankety, dotazy, liturgický kalendář, světci, informace o akcích, pohlednice…
  www.signaly.cz
  Články, akce, vtipy, přednášky, hry, materiály
  www.eurodesk.cz
  Eurodesk je evropská informační služba, která působí ve 27 zemích Evropy a je určená pro mladé lidi a pracovníky s mládeží.
  http://ec.europa.eu/…index_en.htm
  Evropský portál pro mládež, nabízí možnost studia, práce nebo prázdnin v jiné evropské zemi, ale též informace, zprávy, diskuse a inspiraci, jak dobře strávit volný čas.

  O víře:

  www.christnet.cz
  Novinky z křesťanského světa, diskuse, témata z oblasti života víry, podklady pro pastorační a duchovní život, humor pohlednice …
  www.krestanstvi.cz
  Na těchto stránkách naleznete křesťanský pohled na otázky původu světa a smyslu života. Snadno přístupná forma, hlavní témata, otázky a odpovědi…
  www.vira.cz
  Abeceda křesťanské víry na českém internetu; tématické podklady, články, komentáře, úvahy, křesťanská literatura, nedělní liturgie.

  Materiály pro pastoraci:

  www.pastorace.cz
  Pastorace.cz je webem, který je zaměřený především směrem dovnitř, do církve. Má být pomocníkem pro lidi, kteří jsou zapojeni do práce v církvi a do její pastorační činnosti. Těm chce nabídnout co největší rozsah podkladů a inspirace k aktuálním tématům života z víry.
  www.qumran2.net
  Italský server s databází obázků, stačí kliknout na slovo „immagini“ a otevře se několik složek seřazených podle abecedy.
  www.taize.fr/…icle681.html?…
  TAIZÉ: modlitby a zpěvy (notový zápis i MP3).
  http://diplomy.artega.cz/index.php
  Hlavní náplní tohoto webu je poskytovat lidem, kteří pracují s dětmi, nejrůznější papírové odměny, diplomy a šablony od autorů s podobnými zájmy.

  Dokumenty a texty:

  www.dkd.cz
  Databáze křesťanských děl. Na těchto stránkách naleznete kázání, chvalozpěvy s notovým zápisem, svědectví o Bohu, různé nahrávky – audio a video.
  www.fatym.com/abcd/ind-p.htm
  ABECEDA je seznam českých křesťankých on-line knih, comicsů a církevních dokumentů.
  www.teologicketexty.cz
  Teologické texty jsou časopisem pro teoretické a praktické otázky teologie.
  http://revue.theofil.cz
  Revue Theofil je portál, který má za cíl podporu křesťanského života z víry. Zaměřuje se především na křesťanskou věrouku a spiritualitu prožívané v lůně Katolické církve, avšak s otevřeností vůči všem lidem dobré vůle a hledajícím konečný smysl našeho lidského údělu.

  Ženské řeholní řády a kongregace

  Odkazy na další řády a kongregace naleznete zde.

  Média, zpravodajství, informace:

  www.katyd.cz
  Katolický týdeník on-line.
  www.proglas.cz
  „Podobně jako si slovanští věrozvěstové dali za cíl hovořit o věcech Božích tak, aby jim každý mohl rozumět, usiluje o stejný cíl i naše rádio. Chceme být srozumitelní všem, kdo chtějí vnímat bohatství křesťanské kultury, nauky, víry…“ Rádio Proglas on-line.
  www.radiovaticana.cz
  Čerstvé zprávy, Svatý otec, rozhovory, texty homílií, publicistika.
  www.res.claritatis.cz
  Server je především zaměřen na katolické čtenáře a denně přináší zprávy ze světa i domova týkající se života Církve. Účelem internetového serveru Res Claritatis je přinášet především zprávy ze světa a domácí zpravodajství klást do mezinárodního kontextu.
  www.tvnoe.cz
  televize dobrých zpráv se sídlem v Ostravě