Domů » Obsah

  Juniorky na severu Čech

  5. Květen 2017 - 9:18


  Víkend Velikonočního oktávu s nedělí Božího milosrdenství jsme strávily my juniorky společně s naší provinciálkou Jančou a Zdeňkou FMA a Vojtou SDB, kteří nám připravovali program, v Liberci u františkánů.
  Zamýšleli jsme se nad vztahy v komunitách i obecně. Nebyla to žádná nudná teorie, ale díky jedné nenáročné jednoduché aktivitě a dobrým otázkám jsme se dozvěděli spoustu věcí a zkoumali naše vzájemné vztahy.
  Během pátečního večera jsme si též vyzkoušeli spolupracovat ve dvojicích, přitom jsme neviděli ani nemohli mluvit. A měli jsme něco utvořit z hlíny. To byly výrobky! A co víc, jaké pak bylo překvapení, s kým jsme vlastně ve dvojici pracovali!
  Sobotní odpoledne jsme uskutečnili výlet na Ještěd. Náš plán svézt se lanovkou nahoru ztroskotal na velkém počtu lidí čekajících na totéž, tak jsme si dali trochu do těla a za chvíli byli nahoře. Odměnou za výstup a sestup nám byl v Liberecké cukrárně zákusek.
  V neděli už jsme nevystrčili paty z domu, jelikož venku bylo pravé aprílové počasí a střídal se déšť, sníh, slunce… Zato jsme ještě pořádně probrali vztahy a také slib chudoby, který na programu sice nebyl, ale stihli jsme ho řešit také☺.
  Součástí víkendu byla i společná modlitba, mše svaté, rozhovory. Vytvořila se důvěrná atmosféra a všichni jsme odjížděli občerstveni a vděčni. Jana Marková

  pár fotek z akce: