Salesiánky patří do široké salesiánské rodiny.. Hlavním posláním sester je výchova mládeže se zvláštním zaměřením na děvčata na okraji společnosti.

  PEXESO 1. díl a 2. díl


   

  Setkání juniorek na Slovensku

  15. Únor 2018 - 15:40


  Setkání juniorek na Slovensku se konaly o víkendu 9.-11.2.2018, tentokrát hned za hranicemi ČR, v Bratislavě, aby to měly „západočešky“ i „východňárky“ skoro na půli cesty.
  Ze Slovenské provincie se účastnilo všech 14 sester juniorek (sester s časnými sliby) a z Českolitevské Inspektorie pouze jedna, neboť druhá to jistila z postele.
  Téma poslušnost přednášela sr. Monika Skalová, budoucí provinciálka slovenských salesiánek. Česká sestra Míša Pitterová přednášela kanonické aspekty slibů.

   

  Setkání ředitelek a ekonomek komunit

  5. Únor 2018 - 18:34


  O prvním únorovém víkendu proběhlo setkání ředitelek komunit a ekonomek, které začalo poprvé v historii půldenním společným setkáním a diskuzí nad důležitými tématy života inspektorie a komunit.
  Poté ředitelky komunit odjely na Lipiny, kde pokračovaly své setkání rozvahou nad personální situací komunit. Provinciál SDB Petr Vaculík, který se části setkání také zúčastnil, přinesl podněty k zamýšlení se nad salesiánskou modlitbou.

   

  Den otevřených dveří u FMA v Brně

  30. Leden 2018 - 21:58


  V neděli 21. ledna 2018 někteří farníci a přátelé z Brna – Žabovřesk využily nabídky prohlídky domu a seznámení se životem sester salesiánek.
  Letošní možnost byla ještě lákavější, protože po rekonstrukci domu sestry provázely i částí tzv. klauzury (což jsou prostory vyhrazené pro sestry a obyčejně veřejnosti nepřístupné).

   

  Duchovní obnova pro mladé

  16. Leden 2018 - 21:38


  Zveme vás, kteří máte 19–35 let, na duchovní obnovu! Termín je 16. – 18. 2., koná se v Praze Karlíně, na programu budou: přednáška, modlitba, možnost osobního rozhovoru, mše sv., sdílení. Bližší informace najdete na letáčku.
  Jste srdečně zváni.

   

  Tříleté hodnocení v Aricci (Itálie)

  12. Leden 2018 - 14:32


  Ve dnech 7. – 12. ledna 2018 se v krásné přírodě v okolí jezera v Castelgandolfu uskutečnilo setkání sester a poprvé i laiků a mladých (celkem 120 lidí) z Evropy a Blízkého východu, aby společně zhodnotili tři roky od poslední Generální kapituly.

   

  Přání k vánocům

  24. Prosinec 2017 - 13:24


  RADOST Z TOHO,
  ŽE BŮH PŘICHÁZÍ
  MEZI NÁS JAKO
  MALÉ DÍTĚ V JESLÍCH

  přejí sestry salesiánky
  sr. Jana Svobodová, FMA

  přání k vánocům