Domů » Naše aktivity

  Církevní mateřská škola LAURA

   

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
  Fotogalerie
   

  KONTAKT
  Adresa:
  Církevní mateřská škola Laura
  Vítkova 12
  Praha 8 – Karlín
  186 00

  E-mail: cmslaura@email.cz

  Tel. 221 722 820; 221 722 811 Mobil: 731 625 927

  IČO 60 447 338 IZO 600 000 303

  Číslo účtu CMŠ Laura: 194286325/0300 Vítáme jakoukoliv finanční podporu – převodem na účet i v hotovosti. Všem dárcům můžeme vystavit potvrzení pro odečet z daní

  O PŘEDŠKOLNÍM ZAŘÍZENÍ
   Církevní mateřská škola Laura je předškolní zařízení, ve kterém se snažíme vytvářet rodinné prostředí a aplikovat výchovné zásady Jana Boska. Provoz naší školky byl zahájen 1.9.1993.

  Patronkou naší školky je chilská dívka Laura Vicuña, která žila v letech 1891–1904. Během svého krátkého, ale dobrem naplněného života byla dobrým příkladem nezištné služby a čistého přátelství nejen svým malým vrstevníkům, ale celému okolí. Svůj život završila ve třinácti letech, kdy jej obětovala za svou maminku.

  Mateřská škola se nachází na velmi dobře situovaném místě, blízko centra Prahy. Třídy jsou velké, prostorné, s vysokým stropem a velkými okny do zahrady. Ke školce také patří velká místnost, která slouží dopoledne na cvičení, hry a divadelní představení a po obědě k odpolednímu odpočinku. Třídy jsou rozděleny do hracích koutků pro různé činnosti a aktivity. K budově patří i velká zahrada s rozmanitými herními prvky a přilehlými pískovišti a hřištěm.

  Kapacita celého zařízení je 53 dětí. Třídy jsou věkově heterogenní, děti v posledním roce před vstupem do ZŠ mají své pravidelné předškolní aktivity.

  Školu navštěvují převážně děti z Prahy a okolí. Je otevřena nejen pro děti z věřících rodin, ale i pro děti z rodin bez vyznání. Jsme otevření pro umístění dětí ze sociokulturně znevýhodněných rodin, dětí cizinců, národnostních menšin či jinak znevýhodněných.

  AKTIVITY
  Mateřská škola zajišťuje jak aktivity pro děti v rámci zájmových kroužků, tak i aktivity pro rodiče, jímž jsou různé tvořivé večery, přednáškové cykly a modlitební setkání.

  Více najdete na CMŠ Laura.